Letní tábor Jámy lvové

Kompletní sbírka fotek.
Podívejte se na zážitky z táborů z pera jejich účastníků v letech: 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024.

V Jámě lvové 2021

Jak mi to každý může potvrdit, tak i letošní tábor Jámy lvové byl ten nejlepší! Letos se konal v Orlických horách na Chatě Hradečance ve Zdobnici u Rychnova. Téma bylo Strašidelný dům, kde jsme vyšetřovali vraždu a problémy s duchy. Každý večer se každý tým rozdělil na tři skupinky. Jedna prohledávala dům a hledala vodítka k vraždě, druhá vyslýchala podezřelé a třetí šla na seanci s duchy. Každoročně jsme si vytvořili kalíšky a dokonce nechyběla ani Martinova rozcvička a jeho sportovní hry.

Ilustrační foto

První den účastníci, co jeli hromadnou dopravou, přijeli později, neboť se muselo čtyřikrát přestupovat a první vlak se zpozdil. Přesto jsme si cestu užili. Poté, co jsme dorazili, tak začala seznamovačka. Nejvíc mě pobavila hra, kde jsme byli rozděleni na dva týmy a mezi námi byla plachta. Pokaždé byl vybrán člen každého týmu, postavili se před plachtu a jakmile na sebe viděli, tak měli říct jméno toho druhého. Často se stávalo, že buď to jméno neznali nebo se přejmenovali. Poté jsme byli obeznámeni tématem celotáborové hry a zjišťovali jsme členy našeho týmu. Každý tým měl nějakou vlastnost a my museli najít lidi se stejnou vlastností a zároveň nenechat zbylé týmy uhádnout tu naši. Ještě nám to bylo přitíženo, že jsme nesměli moc mluvit ani dělat výrazná gesta, jinak jsme dostali trest.

Ilustrační foto

Druhý den jsme měli přednášku o grafech, která se povedla na chvilku jednomu účastníkovi rozbít. Jakožto sport jsme měli zvláštní vybiku. Kapitán byl na balkoně a jeho tým mu musel nahrát, aby měl nabito. Celotáborová hra byly Stanoviště. Bylo jich tam pět a pokud jsme někde udělali chybu, tak jsme se vrátili až na začátek. Na prvním se dělalo deset dřepů, na druhým zapamatovat zpočátku deset potom pět předmětů, na třetím odměřit na provázku jeden metr, na čtvrtém hodit šišku na strom a na pátém prolézt provázkovým bludištěm. O poledním klidu jsme hráli městečko palermo a moc jsme se pobavili. Večer jsme začali s projektama jako třeba: programování slovníku, učení španělštiny, programování lego robotů, kouzla a laciné triky, atd.

Ilustrační foto

Třetí den jsme zahájili přednáškou o kombinatorice, která byla velmi poučná. Poté jsme si zahráli Itálii a hru, kde jsme měli barevné papírky a každý z nás jedno pravidlo a museli jsme získat co nejvíce pravidel od ostatních a co nejvíce bodů bodů. Odpoledne jsme se snažili přijít na kloub fungování obchodu. Museli jsme nakupovat a prodávat zboží za nejlepší nabídky a vyrábět reklamy na daná zboží, aby jsme měli bonus.

Ilustrační foto

Čtvrtý den přestala fungovat elektrika, a proto jsme si udělali výlet na rozhlednu. Cestu doplnila statistika, která některé z nás velice překvapila. Cestou jsme se stavili u bunkru, kde jsme odhalili naše výsledky ve statistice, a moc jsme se pobavili. Z rozhledny byl krásný výhled a ti, co zrovna nebyli nahoře, si hráli s podivnou rachtací hračkou.

Ilustrační foto

Pátý den jsme započali zvířátkovou rozcvičkou a poté byli konzultace například o tom, jak otevřít zámek bez klíče, o kombinatorice, klonování genů, atd. Duchové nám rozbili dveře a my je museli různými způsoby otevřít, aby jsme splnili úkol skrytý za nimi. Pak jsme se plížili do spíže po vrzajících prknech, což vlastně byla hra hledání min v realitě. Den jsme zakončili přednáškou o fungování lidského mozku a jeho souvislosti s neuronovými sítěmi.

Ilustrační foto

Šestý den jsme započali přednáškou o hardwarové bezpečnosti, která byla velmi zajímavá a moc nás pobavila. Zahráli jsme si ponorky a poté jsme hráli hru na pěstování buněčných kolonií, což nás pobavilo. Také jsme si zahráli Kobi golf. Museli jsme si najít klacky, kterýma jsme odpalovali tenisáky dolů z kopce. To nás opravdu moc bavilo. Večer jsme tančili, což jsme si pořádně užili.

Ilustrační foto

Sedmý den začal přednáškou o robotech, která všechny velmi zaujala. Zahráli jsme si aljašský baseball a poté jsme opravovali stroj na vidění duchů. Museli jsme plnit všemožně šílené úkoly, které byly super, aby jsme získali suroviny a vyrobili jsme tento stroj. Také jsme se pustili více do našich projektů. Co by to bylo za Jámu bez Labyrintu? Letos jsme se vydali do minulosti, aby jsme získali více informací o původu duchů. Bylo to super a moc jsme se pobavili.

Ilustrační foto

Osmý den jsme měli konverzační dopoledne. Byli jsme rozděleni na tři části a vždycky po určité době jsme se vystřídali. povídali jsme si o psychohygieně, o aktivním naslouchání a o argumentaci. Odpoledne jsme se vydali do lesa hrát vlajkovanou. Byli jsme rozděleni do čtyř týmů, ale každý z nás znal pouze barvu svého týmu nikoliv své spoluhráče. Našim cílem bylo udržet si vlajku naší barvy co nejdéle. jiný tým ji mohl kdykoliv přebarvit. Všechny nás to moc bavilo, především když jsme zjistili, že většina našeho týmu není náš tým. Večer jsme hráli trixeso, což jsme museli spojit vždy orga s jeho fotkou, když byl malý, starší a teď. Někdy jsme byli hodně překvapení.

Ilustrační foto

Devátý den byla šifrovačka! Všichni se na to moc těšili. Šifry byli zajímavé a často nám dali zabrat. Letos jsme i málem pokořili rekord z Ředkovce hned na třetí úloze. Jako vždy nikdo se nechtěl vzdát a první tým se vrátil kolem půlnoci. Každý si to užil, jenom počasí nám dělalo problém. Ráno bylo vedro a odpoledne začalo pršet, naštěstí k večeru přestalo a bylo příjemně.

Ilustrační foto

Desátý den jsme měli přednášku o distribuovaných výpočtech. Poté jsme hráli hru na pošťáky. Museli jsme mít šátky zastrčené za kalhoty jako ocásek. Našim cílem bylo doručit co nejvíce pošty do určených domů (eurodesek) a přitom nám nesměli vzít šátek, jinak jsme museli jít na oživení. Bylo to velmi zajímavé a hodně jsme se při tom nasmáli. Večer byl táborák, který jsme si všichni moc užili. Zpívali jsme, povídali si a každý se tam smál.

Ilustrační foto

Jedenáctý den byl věnován pouze dokončování projektů, protože jsme je měli večer prezentovat. Všechny projekty byli velmi zajímavé. Nejvíce napilno měl Tomáš, protože si vybral čtyři projekty. Všichni to ovšem prezentovali perfektně a i jsme se při tom pobavili. Některé projekty byli více bezpečné než jiné, ale i tak jsme to všechno zvládli. Do večera jsme měli napsat naše odhady ohledně vraha, který se poté odhalil.

Ilustrační foto

Dvanáctý den jsme započali přednáškou o imunitě, která nás všechny poučila. Poté jsme hráli hru, kde jsme měli zjistit, kde se nachází truhlička s prokletým pokladem. Venku jsme se snažili získat různé suroviny, aby jsme mohli obchodovat a uplácet některé postavy. Uvnitř chaty jsme chodili poslepu a snažili se najít předměty, které jsme poté měli předat postavám venku a ti si měli vzpomenout na vzpomínku ohledně truhličky. Ovšem nakonec se zjistilo, že truhličky byli tři. Odpoledne se vyhlásil vítěz celotáborové hry, ujasnilo se všechno nejasné a rozdali se odměny. Poté se rozdali táborová trička, která vypadají perfektně, a začalo focení, kde se jako vždy dělali kraviny. Večer byla vzpomínková cesta a poté táborák, který si všichni snažili užít naplno. Postupně začali lidi odpadat, až nás tam zůstalo něco kolem dvanácti (včetně orgů). Táborák trval až do rána a v určitém momentě jsme nevěděli, co jsme ještě nezpívali, tak jsme zpívali vánoční koledy. Někteří z těch co vydrželi, psali ještě dlouho po konci margaretky.

A zase tu byl konec. Nikomu z nás se nechtělo pryč. Každý si dobalil to, co mu ještě chybělo, napsal margaretky (pokud tak ještě neudělal) a čekalo se. Všichni jsme se postupně loučili s účastníky i orgy. Chtěla bych poděkovat za tak úžasné vzpomínky, které z Jámy mám, a doufám, že se se všema zase někdy uvidím.

Linda, účastnice tábora

Letošní tábor sponzorují

Výsledky 3. kola
24.05.2024

Na stránce výsledky se můžeš kouknout jak si momentálně vedeš po opravení třetího kola :)

Předběžný termín tábora
07.05.2024

Letošní tábor předběžně plánujeme na 13.7.-20.7.

Výsledky 2. kola
15.04.2024

Na stránce výsledky se můžeš kouknout jak si momentálně vedeš po opravení druhého kola :)

Zadání 4.kola
01.04.2024

Poslední kolo je tu! Řešení 4. kola můžete odevzdávat do 1. května.