Jámu lvovou připravují

 • Honza Baier
  Nestuduje, učí na Fakultě informačních technologií ČVUT. Je jedním ze zakládajících členů a stará se o veškeré IT počínaje těmito stránkami a konče táborovým časopisem ;) Byl také vrchním JL fotografem.
 • Hanka Pařízková
  Studuje Bioinformatiku na Univerzitě Karlově. Na Jámě je jedním z hlavních úlohářů a pachatelů šifrovačky a také nekompromisní jazykovou korektorkou, krom toho ji zdravotnický kurz předurčuje k roli táborové zdravotnice. Ve volném čase ráda čte, zpívá, hraje na flétnu, vaří a přemýšlí, co všechno by dělala, kdyby měla víc volného času. :-)
 • Zuza Johanovská
  Studuje fyziku, ale je samozvaným nadšencem i pro další přírodní vědy. Kromě studia ji baví sledovat dostihy, pokoušet se o jízdu na koni a má ráda příběhy, ať už v knižní, zfilmované, divadelní nebo vyprávěné podobě. Na Jámě pomáhá hlavně s vymýšlením a opravováním úloh, ale snaží se pomoct celkově se vším, co je potřeba.
 • David Kubeša – Kobi
  Vystudoval Fakultu elektrotechnickou na ČVUT, je jedním z "drsnějších" vedoucích. Má spoustu zajímavých nápadů a zkušeností z vedení vodáckého oddílu, umí pádlovat a loví portály ;)
 • Zuzana Kubešová – Žužu
  Studovala Matematicko-fyzikální fakultu UK a pak utekla na Bioinformatiku Přírodovědecké fakulty. Momentálně se usídlila na FEL ČVUT a už přemýšlí, kam dál. Je usměvavá a pozitivní, ráda a dobře organizuje zážitkové večery ;) Její vůz slouží jako oblíbený jámácký dopravní prostředek ;) Ve volném čase se ráda věnuje hudbě, běhu a vaření.
 • Čenda Krejčí
  Studuje, má blízko k chemii a biologii a má zdravotnický kurz. Na Jámě vymýšlí a opravuje úlohy, ve volném čase hraje na housle a violu a účastní se středověkých bitev.
 • Alenka Smutná
  Ráda čte, hlavně fantasy. Hraje na klarinet - sólově i v orchestru - a když najde čas, tak i na klavír a kytaru. Studuje Fakultu elektrotechnickou ČVUT (a s trochou štěstí jí to chvíli vydrží). Její oblíbený způsob prokrastinace je chůze, po městě i po horách. Na Jámě se snaží zachraňovat věci, co většinou nepotřebují zachránit, čímž přidělává práci širému okolí.
 • Markéta Machalová – Maťa
  Matfyzák - matematik pro informační bezpečnost, klavírista/ukulelista/flétnista/varhaník, skladatel a cestovatel ostravskeho původu. Když zrovna nemusí dělat úkoly do školy, tráví hodně času za klavírem a vymýšlí nějaké nové motivy. Ve volných chvílích také běhá s Atletama "cestou-necestou, řekou-neřekou".
 • Ladislav Marko
  Studuje. Velmi rád rozbíjí věci a vymýšlí táborové hry. Je to krutý seveřan. Ve volném čase řídí tajnou sektu a schovává v popiscích o sobě tajné zprávy :)
 • Lenka Tomanová
  Tento rok zahajuje své studium na MU v Brně. Svůj volný čas se snaží zaplňovat relativně smysluplnými aktivitami a nezahálí ani ve hře na hudební nástroje. Jako jedna z mála vyniká (ne vždy žádoucími) kamuflážními schopnostmi splynutí s účastníky.
 • Matěj Doležálek
  Studuje matematiku na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Ve volném čase tu a tam něco přečte, (občas) hraje na trubku a řeší matematické soutěže. Rád opravuje lidi a vysvětluje věci.
 • Terezie Hrubanová – Rézi
  Chodí na Fakultu informačních technologií, hraje na flétnu, saxofon a snaží se proniknout i do tajů hry na klavír a kytaru. Ráda čte, cestuje a tančí. Baví ji vlastnoručně opravovat rozbité věci, což často končí tragicky.
 • Káťa Kubecová
  Studuje Fakultu elektrotechnickou ČVUT. Ve volném čase se nadchne pro kresbu, šití, korálky, háčkování nebo pro cokoli podobného. Ráda chodí po neznámých místech jen s fotkou mapy – nejkrásnější kilometry jsou ty navíc.
 • Veronika Jůzková – VeVerča
  Studuje na gymnáziu, kde má ze všeho nejraději programování. Ráda leze (prakticky pořád, prakticky po všem), jí a spí (prakticky kdykoliv, prakticky kdekoliv 🙂 ). Na Jámě pomáhá s opravováním úloh.

V minulosti Jámu lvovou připravovali také

 • Jakub Hemala
  Typický exemplář svého druhu ať už svým vzezřením či chováním. Lze ho nejčastěji zachytit v jeho přirozeném prostředí chaosu v až podezřele energeticky úsporné poloze. Rád hraje hry všeho druhu a roztáčí taneční parket.
 • Terez Pytelová
  Vystudovala umělou inteligenci na Fakultě elektrotechnické ČVUT, na Jámě občas vymyslí nějakou úlohu a snaží se komunikovat s veřejností. Její oblíbenou činností je přidělávání práce sobě a blízkému okolí :) Ráda leze na stromy a ráno se koupe v rybníce.
 • David Bernhauer – Béňa
  Studuje Fakultu informačních technologií na ČVUT, pomáhá tedy s IT. Kromě Jámy spolulorganizuje i korespondenční seminář FIKS. Má spoustu nezapomenutelných hlášek a když chce, vypadá (skoro) jako účastník ;) Rád a dobře zpívá a tancuje, je prostě "béňasuper" :)
 • Honza Jirman
  Studuje Otevřenou Informatiku na ČVUT, má zajímavé a občas ne snadno realizovatelné nápady ;). Ve svém volném čase staví a léta s RC modely letadel, hraje Airsoft, zabývá se programováním a robotikou. Má dobré technické znalosti a pomáhá s organizací.
 • Klára Daňková
  Studuje biologii na Přírodovědecké fakultě UK a o vědomosti z „biologické černé magie“ se ráda dělí s ostatními. S nadšením pomáhá při realizaci her a nic ji nepotěší víc, než když je tábor „božíí“. Ve volném čase ráda jezdí na koni, hraje si na Osud, chodí po horách a tropí hlouposti.
 • Tereza Hubáčková
  Terezka studuje na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy kombinaci biologie a chemie a na Jámě se stará o sportovní program (zejména mučení účastníků ranními rozcvičkami a několikakilometrovými výběhy při východu slunce). Ráda čte a sportuje - kdykoli a kdekoli - a velmi dlouho přemýšlí nad jednotlivými tahy u deskových her. Pokud jí chcete udělat radost, doneste jí něco k jídlu!
 • Tomáš Sixta
  Studuje doktorandský program na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Je zakládajícím členem Jámy a má na svědomí velkou část zapeklitých úloh korespondenční části soutěže. Na táboře mívá na starost průzkum terénu a šifrovačku ;)
 • Pavel Pecha
  Studuje Fakultu elektrotechnickou na ČVUT. Krom organizování Jámy se spolu s Petrem podílí i na mnoha dalších korespondenčních soutěžích (Výfuk, M&M, Morous, ...), výborně vaří a hraje na kytaru a má vždy spoustu dobrých nápadů. Občas slyší na jméno svého dvojníka: Petr :)
 • Petr Pecha
  Studuje Fakultu elektrotechnickou na ČVUT. Krom organizování Jámy se spolu s Pavlem podílí i na mnoha dalších korespondenčních soutěžích (Výfuk, M&M, Morous, ...), výborně vaří a hraje na kytaru a má vždy spoustu dobrých nápadů. Občas slyší na jméno svého dvojníka: Pavel :)
 • Jiří Hladík – Jiřík
  Studuje senzory a přístrojovou techniku na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Pro Jámu vymýšlí (i opravuje) zapeklité technické úlohy. Pomáhá s veškerou technikou na táboře (letadla, zrychlený čas..), rád fotí a jezdí na motorce.
 • Tomáš Nouza
  Tom vystudoval robotiku na Fakultě elektrotechnické ČVUT, teď dělá parkovací systémy do aut a hodně jezdí do Německa. Když si udělá čas na Jámu, rád hraje na kytaru a připravuje drsné noční hry ;)
 • Štefan Šafár
  Pracoval v Seznamu, loví portály a měl maciatko. Na Jámě dlouhá léta spravoval fórum. Do paměti mnohých se zapsal také jako "taxi Štefan", protože odvezl kohokoli kamkoli.
 • Lucka Fedorová
  Vystudovala Fakultu elektrotechnickou na ČVUT a ETH Curych, nyní pracuje pro Google a vetšínu času se vyskytuje ve Švýcarsku. Je autorkou Jámy a mnoho let tedy byla její nepsanou hlavní vedoucí.
 • Pepa Dvořáček – José
  Vystudoval Fakultu informačních technologií na ČVUT. Byl vždy naším vedoucím průzkumníkem terénu a také vrchním prostředníkem při komunikaci s ubytovateli. Na táborech bohatě využil své zkušenosti z vedení ve skautu a rád kácí stromy motorovkou :)
 • Lukáš Frélich
  Vystudoval universitu v Lausanne, v současné době přebývá převážně ve Švýcarsku. Dlouhá léta byl jámolvovým hlavním grafikem; jeho parketou byly diplomy a grafická podoba zadání. Možná je i autorem JL packy :)
 • Martin Chvátal
  Studuje Fakultu informatickou na ČVUT, je drsnějším vedoucím, který rád klikuje ;) V současné době má na Jámu málo času, jelikož byl na studiích v Dánsku.
 • Kamča Blechová
  Vystudovala 2. lékařskou fakultu, dlouhá léta tedy byla naší táborovou "paní doktorkou". Teď je paní doktorkou v kardiocentru na Vinohradech a čas od času zajede na výpomoc do Keni. Kamča ráda rodí černoušky pod banánovníkem a loví "eňambu". Vede také dívčí sbor Fúrie.
 • Tereza Hyková
  Vystudovala Fakultu elektrotechnickou na ČVUT. Teď pracuje pro Google v Mnichově a je autorkou vzhledu JL webových stránek. Ve volných chvílích hraje na housle.
 • Eva Žáčeková
  Studuje doktorandský program na Fakultě elektrotechnické na ČVUT. V začátcích pro Jámu vymýšlela a opravovala úlohy.
 • Zuzana Bezecná
  Spolu s Kamčou byla pomocnou zdravotní silou na prvním táboře ;)
Informace k táboru
20.06.2021

Účastníkům tábora jsme rozeslali upřesňující informace k táboru. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na jamalvova@jamalvova.cz.

Tábor
19.06.2021

Letošní tábor se koná 18. - 30. 7. Těšíme se na vás!

Vzorové řešení
11.05.2021

V sekci Historie se již můžete podívat na vzorové řešení třetího kola.

Výsledky
09.05.2021

Jásejte a radujte se, zveřejnili jsme výsledky posledního kola!
Děkujeme všem řešitelům a těšíme se na vás na táboře nebo v příštím ročníku soutěže!