Jámu lvovou připravují

 • Magdaléna Musilová
  Studuje osmileté gymnázium, má ráda biologii a matematiku a všechny vědy napříč obory nehledě na specializaci. Jejím největším pomocníkem je plánovač, svítí jí oči, když se může dozvědět něco nového a nikam by se nevydala bez poznámkového bloku. Ve svém volném čase se věnuje tanečnímu sportu, vzdělávání sebe i ostatních a popularizaci vědy. Baví ji šít na šicím stroji a ruční psaní. Nejradši se setkává s inspirativními lidmi, miluje knížky, procházky v přírodě a věří, že objetí má kouzelnou sílu.
 • Honza Baier
  Už dávno nestuduje, na Fakultě informačních technologií ČVUT mimo jiné učil. Je jedním ze zakládajících členů a stará se o veškeré IT počínaje těmito stránkami a konče táborovým časopisem ;) Byl také vrchním JL fotografem.
 • Jan Pěnička
  Studuje osmileté gymnázium, zajímá se o přírodní vědy, jako jsou fyzika, chemie a biologie, a rád o nich povídá. Hraje na klavír a maluje. Rád se také věnuje přírodě a čte fantasy knihy.
 • Linda Linhová
  Studuje na GYMSO, je nadšencem DnD, ráda vyrábí všechno možný a dělá bojový sport, takže se nebojí pár modřin. Miluje draky a všechno, co je červené.
 • Matěj Doležálek
  Studuje matematické struktury na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Ve volném čase řeší či orguje matematické soutěže, anebo připravuje epické labyrinty. Rád opravuje lidi a vysvětluje věci.
 • Láďa Marko
  Studuje. Velmi rád rozbíjí věci a vymýšlí táborové hry. Je to krutý seveřan. Ve volném čase řídí tajnou sektu a schovává v popiscích o sobě tajné zprávy :)
 • Lída Kačenková
  Studuje na Fakultě informačních technologií, ráda tráví čas venku a úplně nejraději na horách. Baví ji španělština, zumba, hraní deskových her a zbožňuje lamy :)
 • Terezie Hrubanová – Rézi
  Chodí na Fakultu informačních technologií, hraje na flétnu, saxofon a snaží se proniknout i do tajů hry na klavír a kytaru. Ráda čte, cestuje a tančí. Baví ji vlastnoručně opravovat rozbité věci, což často končí tragicky.
 • Zuzana Kubešová – Žužu
  Studovala Matematicko-fyzikální fakultu UK a pak utekla na Bioinformatiku Přírodovědecké fakulty. Momentálně se usídlila na FEL ČVUT a už přemýšlí, kam dál. Je usměvavá a pozitivní, ráda a dobře organizuje zážitkové večery ;) Její vůz slouží jako oblíbený jámácký dopravní prostředek ;) Ve volném čase se ráda věnuje hudbě, běhu a vaření.
 • Zuzana Johanovská
  Studuje biofyziku, ale je samozvaným nadšencem i pro další přírodní vědy. Kromě studia ji baví sledovat dostihy, pokoušet se o jízdu na koni, a stejně tak má ráda příběhy, ať už v knižní, zfilmované, divadelní nebo vyprávěné podobě. Na Jámě pomáhá hlavně s vymýšlením a opravováním úloh, plánováním megalomanských her a scének, ale snaží se tak nějak celkově pomoct se vším, co je potřeba.
 • Lenka Tomanová
  Studuje na Lékařské fakultě MU. Svůj volný čas se snaží zaplňovat relativně smysluplnými aktivitami a nezahálí ani ve hře na hudební nástroje. Jako jedna z mála vyniká (ne vždy žádoucími) kamuflážními schopnostmi splynutí s účastníky.
 • Káťa Kubecová
  Studuje Fakultu elektrotechnickou ČVUT. Ve volném čase se nadchne pro kresbu, šití, korálky, háčkování nebo pro cokoli podobného. Ráda chodí po neznámých místech jen s fotkou mapy – nejkrásnější kilometry jsou ty navíc.
 • Alenka Smutná
  Ráda čte, hlavně fantasy. Hraje na klarinet - sólově i v orchestru - a když najde čas, tak i na klavír a kytaru. Studuje Fakultu elektrotechnickou ČVUT . Její oblíbený způsob prokrastinace je chůze, po městě i po horách. Na Jámě se snaží zachraňovat věci, co většinou nepotřebují zachránit, čímž přidělává práci širému okolí.
 • David Kubeša – Kobi
  Vystudoval Fakultu elektrotechnickou na ČVUT, je jedním z "drsnějších" vedoucích. Má spoustu zajímavých nápadů a zkušeností z vedení vodáckého oddílu, umí pádlovat a loví portály ;)
 • Martin Kubeša
  Typově jde o člověka vysoce mobilního, ačkoli mimo plavání a turistiku se nerad moc hýbe. Věnuje se všemu okolo telekomunikací, starých her, kytaření, anime a poezie, leč raději sám píše, než čte. Když byl malý, objevil vedle LEGA skládání PC sestav a postupně se dostal až na ČVUT, kde vystudoval Internet věcí a později počítačovou bezpečnost. Píše o sobě ve třetí osobě v bláhovém domnění, že to bude vypadat méně sebestředně.
 • Alžběta Kubecová
  Studuje šestileté gymnázium. Má ráda sport. Trénuje tancování a neskutečně ji to baví. Ve volném čase si buďto čte, nebo se věnuje realizaci některého ze svých časově nezvladatelných nápadů.

Zadání 1. kola
02.10.2023

Na stránkách už můžete stahovat zadání prvního kola, tak hurá do řešení! Čas máte do 4. prosince, přejeme vám hodně trpělivosti a bystrou mysl :)

Harmonogram 15. ročníku
17.09.2023
 1. kolo: 2. 10. –⁠ 4. 12.
 2. kolo: 4. 12. –⁠ 5. 2.
 3. kolo: 5. 2. – ⁠1. 4.
 4. kolo: 1. 4. - 3. 6.
15. ročník
17.09.2023

Milí Jámáci, hurá do školy a hurá na řešení Jámy! Přípravy na další ročník jsou v plném proudu a dokonce vás letos čeká o jedno kolo navíc, tedy čtyři. To první je již za rohem, můžete se na něj těšit v pondělí 2. října. Přejeme vám hodně úspěchu v novém školním roce a také nás nezapomeňte sledovat na facebooku a instagramu :).

Hurá na tábor!
09.05.2023

Nebojte se zaslat přihlášku na letošní tábor, šanci se na něj dostat má každý účastník soutěže nehledě na umístění! Jestli nevíš, co očekávat, můžeš se podívat, co o táboře napsali ostatní účastníci a na fotky. Termín letošního tábora je 18. – 29. 7. Moc se na vás těšíme!